Jak to celé funguje?

Srdce skleníku tvoří řídící jednotka, do které jsou zapojeny všechny ostatní komponenty podle Vaší volby. Řídící jednotku můžete připojit k Wi-Fi síti a získat tím přístup ke vzdálenému dohledu odkudkoliv na světě.

Pomocí jednoduchého nastavení můžete určit, jaké podmínky chcete ve skleníku udržovat. Můžete si případně nechat poradit na základě pěstované rostliny. Lze si vybrat mezi režimy ekonomického nebo turbo pěstování. Je zde i možnost ručního ovládání skrze uživatelské rozhraní.

Řídící jednotka sleduje teplotu a vlhkost vzduchu uvnitř skleníku i mimo něj. Podle toho dokáže regulovat proudění vzduchu (elektrickým otevíráním okna nebo ventilátorem). Některé rostliny v horkých měsících ocení zvlhčování vzduchu pomocí speciální rozprašovací hadice.

Velmi zajímavou možností je využití elektrického vyhřívání skleníku. Tím můžete rostliny ochránit před ranními mrazíky, nebo za poměrně nízkých nákladů během mírné zimy prodloužit vegetační dobu a vychutnávat si čerstvou zeleninu třeba ještě v prosinci.

Chytrý skleník

Systém zavlažování lze ovládat pomocí časovače nebo podle senzoru vlhkosti půdy. Jednotka umí zavlažovat dva různé okruhy nezávisle na sobě. Spotřebu kohoutkové vody můžete volitelně snížit sběrem dešťové vody a připojením čerpadla k řídící jednotce.

Pokud zjistíte, že rostliny trpí nějakou nemocí, můžete udělat fotografii jejich listu a nechat ji pomocí skleníku vyhodnotit. Počet nemocí, které dokáže skleník správně rozpoznat, postupně rozšiřujeme.

Pomocí dohledové kamery můžete vystopovat zloděje nebo škůdce, kteří Vás připravují o bohatou úrodu. Kamera může snímat v pravidelných intervalech nebo v případě náhlého pohybu. Pokud Vás nic z toho netrápí, můžete ji využít pro sledování dozrávající úrody.